Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > AKTUÁLNÍ INFORMACE K POUŽÍVÁNÍ VODY Z OBECNÍHO VODOVODU

AKTUÁLNÍ INFORMACE K POUŽÍVÁNÍ VODY Z OBECNÍHO VODOVODUVyvěšeno: 22. 6. 2020
Sejmuto: 1. 7. 2020
Evidenční číslo: Ú37/06/2020

Vážení občané,

      v důsledku bleskové povodně ve čtvrtek 18. 6. 2020 došlo k zaplavení zásobovací jímky č. 3 v prameništi našeho obecního vodovodu na Ličně.

Samotná pramenní jímka č. 1 (tedy vlastní pramen) a přepadová jímka č. 2 povodní naštěstí zasaženy nebyly.

Od pátku do neděle 21. 6. 2020 jsme provedli sérii sanačních opatření ve spolupráci s HZS Libáň a dobrovolnými hasiči obce Dětenice. Třikrát jsme vyčerpali zásobovací jímku č. 3 a přepadovou jímku č. 2, provedli jsme tlakové čištění, jímky byly opakovaně šokově vydezinfikovány dezinfekčním prostředkem a znovu napuštěny čistou vodou z pramene.

V neděli v podvečerních hodinách bylo uvedeno do provozu čerpadlo, které doplnilo vodojem; zároveň bylo provedeno odvzdušnění a odkalení koncových větví vodovodního řadu. Doporučujeme všem odběratelům odpustit též všechny vodovodní přípojky, aby se vodovodní řád odvzdušnil a aby se do potrubí dostala čerstvá voda s dezinfekčním prostředkem.

Ode dneška, tj. od pondělí 22. června 2020 lze již vodu z obecního vodovodu pro potravinářské účely, tj. pro pití, vaření a čištění zubů používat, ale pouze po převaření.

Návod Národního zdravotního ústavu, jak správně vodu převařit, najdete na úřední desce a v aktualitách.

Ve čtvrtek 25. 6. 2020 bude proveden kontrolní odběr vzorku vody, výsledky budou známy pravděpodobně v pondělí 29. 6. 2020. Do té doby, prosím, vodu pro přímé pití, vaření a čištění zubů důsledně převářejte nebo používejte vodu balenou.

Rovněž tak doporučujeme vlastníkům soukromých studní, aby provedli na svých studních, pokud do nich prosákly při intenzivních deštích povrchové vody, sanaci a dezinfekci. Poučení krajské hygienické stanice, jak při sanaci soukromých studní postupovat, rovněž najdete na úřední desce a v aktualitách.

 

 

                                                                                             Ing. Pavlína Kaprasová

                                                                                                   starostka obce

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 1. 07. 2020 8:33