Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Odstávka dodávek pitné vody

Odstávka dodávek pitné vodyDatum konání:
21.6.2024
Datum ukončení:
30.6.2024

                         Odstávka dodávek pitné vody Bačalky a Lično 21.–30. 6. 2024

  Jak již bylo dříve avizováno v Pramínku a na veřejném zasedání obce, v červnu proběhne plánovaná odstávka dodávek pitné vody, z důvodu nezbytné opravy vodojemu. Ta se bude konat ve dnech od 21. 6. do 30. 6. 2024.

  Obec zajistí náhradní pitnou vodu v podobě balených vod. Ta bude distribuována ve dvou termínech, a to konkrétně v sobotu 15. a 22. 6. 2024, vždy od 9:00 do 11:00 u hasičárny v horní části Bačalek. Na tuto vodu mají nárok obyvatelé, jejichž dům, či rekreační objekt je připojen na vodovodní přípojku obce a mají zaplacený fixní poplatek pro rok 2024. Obyvatel Bačalek nebo Lična, který zde má trvalý pobyt obdrží 3 l/den. U rekreačních objektů (chat, chalup) bude obec vydávat 3 l/den na objekt, bez ohledu na počet aktuálně přítomných osob.

  Jak bylo výše uvedeno, voda bude vydávána v daných termínech, a to proti podpisu, vždy v celém množství, na které má obyvatel, rodina, případně rekreační objekt nárok. Z tohoto důvodu doporučujeme vodu vyzvedávat automobily, či s vozíky.

  Obec počítá s tím, že ne každý si dokáže takové množství vody vyzvednout. Z tohoto důvodu vyzýváme občany, kterým to neumožňuje věk, či zdravotní stav a nemá nikoho, kdo by mu vodu vyzvedl, ať kontaktuje úřad jakoukoliv cestou do 10. 6. 2024, ten pak zajistí dodání vody přímo na adresu bydliště.

  Užitková voda bude k dispozici na Ličně u Kálku (vodní nádrže), a to buď z přepadu vodního zdroje, nebo přímo u čerpací stanice hned vedle. Občanům doporučujeme, aby si doma předem udělali zásobu, a to například napuštěním van, či různých nádob.

  Uvědomujeme si, že tato situace nebude pohodlná, ale je nezbytné tuto opravu provést, aby se zabezpečil technický stav vodojemu a tím i budoucí dodávky pitné vody. V opačném případě by časem došlo k havarijnímu stavu, následující doba bez dodávek vody by byla mnohem delší a oprava finančně náročnější. Děkujeme za pochopení.